Pleedi suurus, koostis ja disain on 3 peamist kriteeriumi, mis on selle eseme valikul olulised

Vaadates erinevate kodude interjööre on enam kui selge, et maitse üle ei vaielda. Mõnele avaldab muljet Provence’i hubane romantiline stiil, teistele aga vaoshoitud, stiilne, minimalistlik põhjamaine interjöör. Lisaks muidugi veel klassikaline, vintage, moodne stiil ja mitmesugused muud sisustuslahendused, mida aitavad ellu viia erinevad esemed ja aksessuaarid: mööblist pisimate detailideni. Peaaegu igas kodus, olenemata valitsevast interjööristiilist, leiavad oma koha ka pleedid.

Pleedid koduse tekstiilitootena ja sisustuselemendina on populaarsed oma mitmekülgsuse tõttu. See käib nii nende kasutuse, koostise kui ka loomulikult disaini kohta. Selleks, et pleedid internetist, mille mitmekesine valik ja lihtne ostuprotsess kindlasti ostma meelitavad, vastaksid ootustele või isegi neid ületaksid, on vaja kodutöö ära teha. Pleedide valikul tuleks tutvuda kasulike näpunäidetega.

Pleedi suurus

Kui otsid pleedi stiilse voodi- või diivanikattena kasutamiseks, on pleedi mõõtmed üks olulisi kriteeriume, mis aitab kaasa täiuslikule esteetilisele teostusele. Tavalise üheinimesevoodi suurus on 90 cm x 200 cm, kaheinimesevoodi 160 cm x 200 cm, kuninglikud voodid aga 180 cm x 200 cm. Pleedide tootjad keskenduvad oma valiku koostamisel just nendele mõõtmetele. Et pleed kaunilt langeks, peab see küll diivanist või voodist veidi suurem olema.

Loomulikult saab sooja ja mõnusa pleedi ka lihtsalt terrassil õhtuid veetes õlgadele heita. Samuti võib see olla interjööridetail, mis on justkui kogemata tooli või tugitooli seljatoele kukkunud. Ka laste pleedid on väiksemad. Seega, olenevalt kasutusfunktsioonist tuleks valida sobiva suurusega pleed.

Pleedi materjal

Rääkides kodustest tekstiilitoodetest, mis ei täida ainult esteetilist funktsiooni, vaid millel on kehaga ka otsene kontakt, on koostis kahtlemata üks olulisemaid valikukriteeriume.

Praegu on trendiks, et kaasaegne ja valiv ostja pöördub üha enam selle poole, mis on tõeline, naturaalne ja toob rõõmu. Seega pole ime, et kõige populaarsemad on ilmselt villased pleedid ja puuvillased pleedid.

Kui meie harjumuspärane lambavill, mis hoiab suurepäraselt sooja ja hingab (seega ei hakka jahedatel öödel külm ega soojadel öödel palav) on üsna kare ja võib seetõttu ebamugav tunduda, siis pehme meriinovill on tõeline nauding nii lastele kui kõigile, kelle nahk on tundlik.

Kerged meriinovillasti pleedid ei ole mitte ainult eelmainitud parimate villatoodete omadustega, vaid on ka vastupidavamad, kauakestvamad, kergesti hooldatavad ega põhjusta allergiat. Pehmest meriinovillast imikute pleedid on parim valik kõige pisematele, kelle keha ei suuda veel keskkonna temperatuurimuutustega kohaneda. Kui imik on kaetud meriinovillase tekiga, ümbritseb teda mõnus soojus, kuid tal ei hakka palav ning ta ei higista.

Puuvillased pleedid paistavad ehk silma kõige mitmekesisemate esteetiliste lahenduste poolest, need võivad olla nii paksemad kui õhemad. Puuvill on pehme, hingav kangas, mis ei põhjusta allergilisi reaktsioone. Kõrgeima kvaliteediga puuvillast pleede võib julgelt pesta, kartmata, et nende funktsionaalsus või välimus kannatavad.

Pleedi disain                         

Väga oluline on ka pleedi või muu tekstiilitoote disain, mis täiendab hoolikalt loodud koduinterjööri. Mõnele ostjale on see lausa põhiline kriteerium. Armastus käib ju sageli pilgu kaudu. Kui külla satub aga mõni kriitilise pilguga ümbrust uudistav külaline, ei tahaks talle ju seletada, kui hea üks või teine ese on, kuigi see võiks ju ka palju parem välja näha. Saadaolev kodutekstiilide valik võimaldab aga kvaliteedi ja ilu osas ilma kompromissideta hakkama saada.

Ühevärvilised või mustrilised, erksate või pastelsete värvidega, minimalistlikud või silmapaistvate detailidega (näiteks narmad) pleedide disainide valik on lihtsalt lõputu! Selleks, et vältida liiga pikka ekslemist valikute džunglis, tasub muidugi mõelda ruumi, kuhu pleed mõeldud on, interjöörile, ja läbi mõelda, millised on põhilised nõudmised pleedi disainile. See aitab valida välja kõige ilusama ja stiilsema pleedi ilma palju aega raiskamata.