Kui meie kodu on meie kindlus, siis vannituba on meie oaas.. Ühel hetkel ei tundu oaas aga enam nii mugav ja nii mõnus, kui varem ja siis on aeg hakata planeerima vannitoa remonti.
Alustuseks tasuks paika panna, mis oleks sinu jaoks ideaalne lõpptulemus – kas lihtne tualett? Või peaks seal olema ka pesemisvõimalus? Kuidas jääb pesumasinaga? Millised materjalid sulle meeldivad, millised vähem?
Otsustades pesemisvõimalusega vannitoa kasuks, on järgmisena vaja valida vanni ja duši vahel. Vann võtab natuke rohkem ruumi, ent soojas vees mõnulemine on peaaegu nagu SPA külastamine. Väikeste lastega pered hindavad kindlasti seda, et vannis on last pestes kergem ise kuivaks jääda, kui dušši kasutades. Samas kulutab aga duši all käimine reeglina vähem vett, on kiirem ning dušikabiin ise võtab ka vähem ruumi.
Seintele ja põrandale on rohkelt eri võimalusi
Rääkides seintest ja põrandast, siis rusikareegliks on see, et sa peaksid valima materjali, mis nõuaks võimalikult vähest hooldust. Puidust vannitoapõrand võib alguses küll ilus välja näha, ent kui seda korralikult ja regulaarselt ei hooldata, näeb see üsna varsti küllaltki kulunud välja.
Laminaatpõrand, mis on eriti populaarne valik eluruumides, on küll vastupidav kõigele muule peale pidevate veepritsmete. Pidevalt veest lainetav põrand tähendab, et sul on varsti vaja uut remonti alustada.
Muidugi on võimalik valida spetsiaalseid laevatekil kasutatavaid põrandalaudu, teha põrand kivist või betoonist, ent kõige vastupidavamaks valikuks on siiski põrandaplaadid. Neid on mitmetes eri toonides, mustrites, suurustes ning ka libisemiskindlaid mudeleid, mis teevad vannitoas liikumise tunduvalt turvalisemaks.
Põranda juurest seinte juurde minnes, siis seinte plaatimine vannitoas on kõige traditsioonilisemaks valikuks, ent olemasolevate uute materjalidega ei pea sa ilmtingimata klassika kasuks otsustama. Plaatide asemel tasuks kaaluda seinte värvimist või lausa tapeedi kasutamist.
Niiskesse ruumi sobivateks variantideks on vinüül-, klaaskiud- ning bambustapeet. Muidugi ei tasu tapeetida otse vanni või dušiga külgnevat seina, sest sellisele veepritsimisele ei pea tapeedid vastu. Huvitavama tulemuse saamiseks võib aga osa seinast plaatida ja osa seinast värvida või katta niiskuskindla tapeediga.
Vannitoa mitu kasutusvõimalust
Kuigi eraldi majapidamisruum kogub populaarsust, ei ole selleks alati ruumi ja siis on vaja vannituppa mahutada ka pesumasin – eestlaetav pesumasin võimaldab pesumasina kohale midagi panna, ent pealtlaetav pesumasin on abiks siis, kui ruumis on kitsas ja ukse avamine ei oleks mugav.
Riiete kuivatamise juurde minnes, siis vanni kohale võib riputada pesunöörid või kui on rohkem ruumi, siis tasub soetada kuivati, mille saab paigutada kas pesumasina peale või kõrvale. Kui rahakott lubab, tasuks kaaluda pesumasin-kuivati torni soetamist, mis nii peseb kui ka kuivatab, ent ruumi võtab vaid ühe masina jagu.
Alustades sellest, et sa paned mõttes paika, millist vannituba tahad, on lihtsam ka reaalsete tegudeni minna. Pärast selget kujutluspilti on aeg teha eelarve ning sinu vannituba on sama hästi kui renoveeritud, et sa saaksid raske päeva lõppedes oma täitsa isiklikus oaasis lõõgastuda.
Artikli avaldas remondifirma.ee, remonditööde teostaja Tallinnas ja Harjumaal.