5 levinud massaažiliiki ja nende eelised

Massaažiliike on palju erinevaid, kuid kõigil neil on sama eesmärk: parandada teie tervist ja heaolu ning pakkuda lõõgastust. Massaaž on pika ajalooga ning ulatub tuhandeid aastaid tagasi iidsetesse aegadesse, kui inimesed kasutasid massaaži mitmesuguste haiguste raviks.

Siin on viis kõige levinumat massaažiliiki ja nende peamised eelised:

Klassikaline massaaž ehk Rootsi massaaž

Klassikaline massaaž on üks vanimaid ja populaarsemaid massaažiteraapia vorme. See põhineb põhimõttel, et rõhu ja löökide abil lõdvestatakse lihaseid ja parandatakse vereringet.

Klassikalist massaaži on kasutatud sajandeid valu leevendamiseks, stressi vähendamiseks ja lõõgastumiseks. Tänapäeval on see endiselt üks populaarsemaid massaažiteraapia vorme, mida paljud inimesed peavad väga tõhusaks.

Kuigi klassikalises massaažis kasutatakse palju erinevaid tehnikaid, on põhiprintsiip alati sama: kasutada survet lihastele ja lümfidele, et leevendada pingeid.

See massaažiliik on tunnustatud ka tavameditsiinis ja seda kasutatakse sageli täiendava ravina.

Aroomiteraapia massaaž

Seda tüüpi massaažis kasutatakse eeterlikke õlisid, mis pakuvad mitmesugust kasu tervisele. Terapeut valib õlid vastavalt teie vajadustele, näiteks meeleolu tõstmiseks või stressi leevendamiseks. Aroomiteraapia massaaž võib olla eriti kasulik inimestele, kes võitlevad ärevuse või depressiooniga.

Lisaks, võib see massaažiliik aidata parandada une kvaliteeti, suurendada energiataset ja leevendada valu.

Kuumakivimassaaž

Kuumakivimassaaž on iidne massaažiteraapia liik, mille puhul kasutatakse siledaid, kuumutatud kive, mis aitavad lõõgastuda ja leevendada valu kehas.

Kivide soojus aitab parandada vereringet ja soodustab keha paranemist. Kuumakivimassaaž avaldab positiivset mõju ka südame-veresoonkonnale ja hingamissüsteemile, soodustab arteriaalse vererõhu normaliseerumist, stimuleerib kesk- ja autonoomset närvisüsteemi ning leevendab lihasväsimust ja -pingeid.

Kuumakivimassaaž on mitmekülgne ja tõhus ravi, mis võib olla tõeline imerelv tervisele.

Spordimassaaž

Spordimassaaž on massaažiliik, mis on mõeldud eelkõige sportlastele või üle keskmise aktiivsetele inimestele.

Spordimassaažis kasutatavad tehnikad on sarnased traditsioonilise rootsi massaaži tehnikatega, kuid sageli kasutatakse tugevamat survet ning keskendutakse konkreetsetele kehaosadele või lihastele.

Spordimassaaži eesmärk on parandada vereringet, suurendada paindlikkust ja vähendada lihaspingeid. Spordimassaaži võib kasutada enne või pärast füüsilist tegevust, et aidata ennetada vigastusi ja kiirendada taastumisaega. 

Tai massaaž

Tai massaaž on iidne ravikunst, mis ühendab endas akupressuuri, õrna venitust ja meditatsiooni. See ainulaadne massaaživorm töötati välja sajandeid tagasi ja on nüüdseks  ülipopulaarne kogu maailmas.

Tai massaaži ajal kasutab terapeut oma käsi, küünarnukke, põlvi ja jalgu, et avaldada survet kliendi lihastele ja liigestele. See aitab vabaneda pingetest, parandada paindlikkust ja ergutada vereringet. Tai massaaž võib olla nii ergutav kui ka lõõgastav ning see on suurepärane viis üldise heaolu edendamiseks.

Tai massaaži tehakse tavaliselt matil põrandal ja läbi riiete. Õlisid ja kreeme ei kasutata. See massaažiliik on ideaalne hoolitsus neile, kes otsivad aktiivset- samas sügavat lõõgastust.