5 põhjust, miks osta kasutatud BMW

Auto ost on mitmetasandiline otsus: enamasti lähtutakse seejuures praktilistest vajadustest ja võimalustest, teisalt aga võiks meelepärase auto valimine ja sellega sõitmine pakkuda ka veidike elamusi. 

Nende vastandlike poolte vahel tasakaalu leidmine ei olegi nii lihtne. Ikka kipub pendel ühele või teisele poole kalduma. 

Milline võiks olla kuldne kesktee? 

Üdini praktilised Škodad, Volkswagenid, Opelid või Fordid pakuvad kuhjaga igapäevast otstarbekust, aga puudu jääb neil sellest kirjeldamatust miskist – (sõidu)emotsioonist. 

Porsche, Aston Martini, Lamborghini ja teisi sarnaseid kõrgtasemel emotsioone tekitavaid maanteemürske saavad endale lubada vähesed ning tõele au andes on need sellisel juhul just emotsionaalsed, mitte aga praktilised valikud.

BMW võiks olla just see auto, mille puhul saab linnukese teha mõlema poole argumentide toetuseks – kuhjaga tundeid ja sõidumõnu ning küllaldaselt praktilisust!

Sõidurõõm

BMW on juhikeskne auto – piisavalt terav, täpne, sportlik ja kuulekas ning viib sohvri mõtted selleni, et valida sihtkohta jõudmiseks sirge ja igava otsetee asemel mõni pikem, aga lõbusam ja kurvilisem alternatiiv. Tähtsaks muutub teekond, mitte niivõrd sihtkoht. 

Ja miks ei võiks lisaks sihtkohale olla ka teekond põnevust ja emotsioone pakkuv? BMW roolis see nii ongi. 

Kaasaegne tehnoloogia

BMW on üks neist autotootjatest, kes on uute tehnoloogiate kasutuselevõtul teerajaja. Elektroonilised sõiduabi-tehnoloogiad, sõitjate mugavusvarustus ja jõuallikate tehniline täiustamine on BMW autodel alati tipptasemel. 

Saksa inseneeria on teadagi tase omaette ning BMW pole oma teadmiste ja kogemuste praktikasse rakendamisel tagasihoidlik. Sestap on ka viie või kümne aasta vanune BMW keskmise autotootja tänapäevaste mudelitega võrreldes täiesti ajakohane. 

See tähendab, et omale BMW-d soovides on täiesti mõistlik valik hoopiski kasutatud autod, mis annab võimaluse soetada omale säästlikuma hinnaga maailmaklassi tehnoloogiaga sõiduk.

Säästlikud diiselmootorid

Kuigi kurikuulus „dieselgate“ skandaal ja aina karmistuvad keskkonnanõuded on diiselmootorite pakkumist tuntavalt vähendanud, pole BMW diisliga töötavaid jõuallikaid hüljanud ja kombineerib neid elektrilise pistikhübriid-tehnoloogia ning kõige kaasaegsemate kütusesäästu ja tahmafiltrite lahendustega, mis tähendab, et hobujõududelt võimas mootor on väiksema ökoloogilise jalajäljega, kui on enamik  poole lahjema jõuallikaga konkurente.

Mugavus üle kõige

Kas istuda BMW roolis, kõrval- või tagaistmel, siis ega väga vahet pole – tunne on ikka mugav ja turvaline. 

BMWga sõitmine on stressivaba kogemus. Vaikne, sujuv ja ühtlane kulgemine laseb lõdvestuda ja end vabalt tunda. On suisa mõõdetud, et seda automarki juhtides on juhi pulsisagedus paari südamelöögi võrra madalam, kui mõne veidi lärmakama ja vähem sujuva alternatiivi rooli keerates. 

Tänapäeva kõrge elutempo juures on rahulik, mugav ja stressivaba sõidukeskkond väärtus omaette.

Püsiv väärtus

Kuigi esmapilgul võib BMW tunduda kalli sõiduvahendina, siis tegelikult saab BMW-d soetades oma raha eest rohkem kui odavamaid alternatiive valides. 

Uhiuue BMW soetamine käib paljudel üle jõu, aga aastat viis või kümme tagasi välja lastud eksemplari hankimine on enamusele võimetekohane. Seda eriti juhul kui appi võtta autoliising

Nagu eelnevalt öeldud, adapteerib BMW uudsed tehnilised ja tehnoloogilised lahendused tükk maad varem, kui teeb seda keskmine autotootja, ja see tähendab, et ka kasutatud bemarit ostes saab tarbija igal juhul tänapäevase ja ajakohase auto.

BMW väärtus püsib ajas hästi ja kui hoida oma autot heaperemehelikult, pole sellele tulevikus keeruline järgmist omanikku leida.