arvutitool - millised on parimad arvutitoolid?

Arvutitool – kuidas valida ergonoomiline arvutitool?

Igaüks kes veedab tunde arvuti taga teab kui tähtis on mugav arvutitool. Arvutitoolid ei ole enam aga kaugelt ainult mugav iste seljatoega. Tehnoloogia on arenenud ja tänapäeval tuleks pikkade tundide korral arvuti taga kaaluda soodsa tooli ostmise asemel hoopis ergonoomilise arvutitooli soetamist.

Ergonoomiline arvutitool aitab sul hoida pikema perioodi jooksul õiget istumisasendit, hoiab ära liigset surve alaseljale, parandab vere ringlust ning pakub sulle üldiselt mugavamat istumist ning produktiivsema tulemuse saavutamise selle ajal. Enda jaoks õige ergonoomilise arvutitooli valimine võib olla aga katsumus kui sa ei ole seda enne teinud. Plaanid leida endale sobiliku arvutitooli, siis loe seda artiklit edasi. Jagame sulle selleks soovitusi.

Vali õiges stiilis ergonoomiline arvutitool. Enne arvutitooli detailidesse laskudes tee endale selgeks, mis stiilis ergonoomilist arvutitooli sa soovid. Enamik arvutitoole on tänapäeval endiselt traditsioonilised välimusega, mida sa näed igalpool. Avades Eesti ühe suurema valikuga arvutitoolide pakkuja Home4you arvutitoolid kategooria, võid leida aga mitmeid ergonoomilisi toole, mis aitavad sul sinu selga toetada erinevatel mooduste läbi. Milliseid aga valida? Sellised alternatiivsed toolid aga ei ole mõeldud kõigi jaoks. Klassikaline ergonoomiline arvutitool on kindel valik. Alternatiivi otsides tee korralik eeltööd või küsi spetsialistilt. Näiteks spine-healt.com on kokku pannud erinevate ergonoomiliste toolide eelised ja nõuanded, mida tuleks nende valimisel arvestada.

Otsusta kui suures osas sa soovid toetust alaselja jaoks. Üks peamiseid elemente, mis teeb ergonoomilisest toolist ergonoomilise tooli on see kuidas tool toetab sinu alaselga. Kõik ergonoomilised arvutitoolid peaksid sinu alaselga toetama aga kui suures osas nad seda teevad on juba sinu otsustada. Teades, et sul on harjumus toolis nn lösutada, mis koormab su alaselga, siis vali tugeva alaseljatoega tool. Teades, et sa suudad hoida korralikku istumisasendit, siis ära vali nii tugeva alaselja toetusega tooli.

Otsi ergonoomilist tooli, mis on reguleeritav. Isegi kui sa ostad ergonoomilise arvutitooli, mis esmavaatlusel vastab kõigile su vajadustele, siis kindlasti ilmneb seal pikemalt istudes faktoreid, mida oleks vaja reguleerida, näiteks tooli kõrgus ja seljatoe kõrgus. Sa hindad kiiresti, et su tool on kergesti reguleeritav. Peaaegu kõigi arvutitoolide kõrgus on reguleeritav ja suurel osal saab reguleerida ka seljatoe kõrgus, siis käetugede reguleeritavus ei ole niivõrd levinud.

Otsusta hoolikalt, kas sa soovid arvutitooli käetugedega. Käetoed on küll tihtipeale kasulikud elemendid kontoritooli juures, siis käetugedeta ergonoomilised kontoritoolid sobivad hästi aktiivse töö jaoks. Tehes sekretäri tööd ja liikudes palju ringi, tehes mitmeid ülesandeid kontoris, siis tihtipeale jäävad käetoed ette. Teisalt kui sa keerad palju ringi oma tooliga ilma sellelt tõusmata, et pidada teistega kontoris vestlusi või sul ei ole piisavalt laual ruumi, et oma käsi toetada, siis on soovitatav valida käetugedega arvutitool.