Kas järjekordne valdkond, mis peab internetile alla vanduma?

Kassettide müük on põhimõtteliselt nullis, sama on juhtumas ka CD-de kui ka vinüülplaatide müügiga. Enamik meie muusikast on kolinud veebi ning Spotify platvormile. Samamoodi on kodudest kadunud VHS-mängijad ja DVD-mängijad ning filme ja seriaale vaadatakse pigem voogedastusplatvormidelt. Kas sama saatus ootab ees ka teisi meelelahutusmaailma valdkondasid?

Aastakümneid oli kasiinomängude mängimise ainsaks võimaluseks reaalselt kasiinosse kohale minek. Nüüd on aga võimalusi kordades rohkem, sest kasiinomängud on kolinud internetti. Online panused ei ole midagi uut, sellest on saanud täiesti tavapärane tegevus, mis on hoogustunud COVID-19 pandeemia ajal, eriti siis, kui paljud füüsilised kohad pidid ennast sulgema. Paljude arvates on vaid aja küsimus, millal reaalsed kasiinod kaovad täiesti ära ja alles jäävadki internetikasiinod. 

Ainulaadsed mugavused hiirekliki kaugusel

Online kasiinol on mitmeid eeliseid võrreldes traditsioonilise kasiinoga. Üheks näiteks on see, et enam pole vaja kulutada aega ega raha kasiino reisidele ning hotellides peatumise peale, sest kõik on vaid interneti kaugusel. Mängida saab arvutist, telefonist ning ka tahvelarvutist, sõltumata asukohast.

Internetti kolimine annab võimaluse kaasata panustamisele neid inimesi, kes seda pole varasemalt teinud, näiteks nooremat põlvkonda, kes lihtsalt ei eelista kohapeale minemist, et mõne spordiala jaoks panustada. Online panustamine on aga tänaseks saanud ka selle sihtgrupi jaoks mugavamaks ning üle maailma on näha, et see tõmbab järjest enam ligi sihtgruppi, kelleni varem oli väga keeruline jõuda. Seega võib ennustada, et noorte suure huvi korral võib alguse saada lausa uus buum. Seda aga näitab juba aeg.

Muidugi ka mängude valik. Füüsilises kasiinos paneb põrandapind siiski võimalustele piirid. Ühel hetkel on ruum täis, mis täis ja millegi uue lisamiseks on vaja vana eemaldada. Online kasiinodes sellist ruumipiirangut pole. Kõik lemmikud mängud, alates kaardimängudest ja lõpetades slotikatega, on kättesaadavad ühes kohas ning uusi mänge saab lisada lõputult.

Võrreldes tavalise kasiinoga, on internetikasiinodes rohkem boonuseid ning need kasiinod korraldavad tavaliselt rohkem kampaaniaid. See võib tähendada tasuta keerutusi, boonusraha ning palju muudki. Lisaks boonustele ja kampaaniatele korraldatakse aeg-ajalt ka põnevaid turniire. Mõnikord toimuvad needki internetis, kuid kuhugi ei ole ka kadunud kohapeal toimuvad turniirid ja võistlused.

Miks ei ole mängumaailm juba täielikult veebis?

Internetis tegutsemisel on lisaks eelistele ka mitmed puuduseid. Need on kujunenud ka põhjuseks, miks online kasiinod ei ole endiselt kogu mängumaailma üle võtnud. Paljude jaoks on miinuseks ekraani olemasolu. Vahet pole, kui suur ja hea kvaliteediga see ekraan on, see on ikkagi ekraan.

Puudusena on toodud välja nii kehva kvaliteediga graafikat kui ka suhtlemise võimaluste puudumist. Nüüd juba pakuvad paljud kasiinod võimalust ka internetivahendusel omavahel suhelda.

Lisades juurde VR ehk virtuaalreaalsuse võimaluse, avatakse üha uusi uksi. See muudab oluliselt kogu kogemust, kui ei vaata enam lihtsalt ekraani, vaid kõik sind ümbritsev tekitabki tunde, et oled kasiinos. Muidugi on VR maailmal hulganisti arenguruumi, ent mida aasta edasi, seda paremat kogemust suudavad need pakkuda. See pole ka ime, arvestades sellega, et paljud tehnikagigandid on võtnud endale üheks südameasjaks virtuaalreaalsuse edasiarendamise.

VR kahjuks räägib ka see, et nende kasutamine nõuab natuke rohkem tehnikat ja planeerimist, kui lihtsalt telefonis või tahvelarvutis online-kasiino veebilehe või rakenduse avamine. Lisaks on VR komplekti ostmine järjekordne kulu, millega peaks arvestama.

Kas eelistada siis pärismaailma või internetti?

Reaalsetes kasiinodes on võimalus nautida ka muud kasiino poolt pakutavat. Tipptasemel baarmenite valmistatud kokteilid, maitsvad toidud ning kõrgetasemeline meelelahutus: lauljatest mustkunstnikeni. Ja samas ei ole mõtet arvata, et online kasiinod täiesti ära kaoksid. Need on ikkagi tulnud, et jääda ja seda tänu eelistele, mida suudab pakkuda just internetimaailm.

Pole kahtlustki, et online kasiinod pakuvad rohkem vabadust ja paindlikkust. Ja kui kord juba seda hindama oled hakanud, siis tõenäoliselt ei taha sa enam tagasi vaadata.