Kuidas vabaneda ebatervislikust eluviisist?

Kas elad läbi perioode, kus tervislikud eluviisid on unustatud ja tunned, et sa ei suuda nende juurde tagasi pöörduda? Enamik inimesi kogeb eluetappe, mil nad lõpetavad treenimise, söövad halvasti ja on lihtsalt alamotiveeritud. Toidulisandid võivad aidata saavutada uuesti tasakaalustatud toitumise ja hea treeningu rutiini, kuid motivatsiooni ja emotsioonidega tuleks eraldi tegeleda.

Alamotiveerituse kõige masendavam aspekt on see, et seda võib olla raske muuta. Kehvad elustiili harjumused kipuvad muutuma iseeneslikuks, mistõttu on üha raskem neist lahti saada. Vahet pole, kuidas sa siia jõudsid, küsimus on, et kuidas sellest august välja saada?

Olukorda tuleb vaadelda kui ajutist

Kui suhtud olukorda kui ajutisse, oled palju rohkem motiveeritud pingutama, et end õigele teele tagasi saada. Niipea, kui lepid ebatervisliku eluviisiga kui püsiva olukorraga, hakkab see iga päevaga üha enam juurduma. Ebatervislikku eluviisi sattumine ei tee sind veel läbikukkujaks, aga sellesse kinnijäämine juba teeb.

Välja saamine nõuab pingutust

Esimene jõupingutus on üsna märkimisväärne, kuid kui see on tehtud, on jätkamiseks vaja vaid väikest pingutust. Impulss on suurim jõud elustiili muutmisel. Kui hakkad juba oma kehas toimuvaid muutusi nägema ja tunnetama, innustab see sind jätkama. Lõpuks muutuvad muudatused harjumusteks ja millekski, millele sa ei pea kogu aeg mõtlema.

Ära alahinda eesmärkide seadmise jõudu

Pea meeles eesmärki. Võib-olla soovid, et sinu kolesterooli näit oleks madalam. Võib-olla on sul soov kaalust alla võtta 5 kg või isegi 50 kg. Mis iganes see eesmärk on, sõnasta see, ole selle suhtes konkreetne ja määra endale eesmärgi saavutamise tähtaeg.

Ole kellegi ees vastutav

Pole mõtet seada endale eesmärki, millest keegi teine ei tea. Me petame iseennast kergesti, kuid enamik meist mõtleb kaks korda enne kui veab alt sõpra või kallimat või isegi täiesti võõrast inimest. 

Tee plaan

Ettevalmistus on võtmetähtsusega. Mida soovid saavutada? Milliseid harjumusi proovid luua? Milliseid muudatusi kavatsed oma eesmärkide saavutamiseks teha? Milliseid strateegiaid kavatsed konkreetsete takistuste ületamiseks kasutusele võtta? Uute toitumis- ja liikumisharjumuste kujundamine vajab valvsat tähelepanu. Kui soovid edu saavutada pead tegelema mingisuguse planeerimise ja organiseerimisega.

Leia toetavaid inimesi

Kogu enda ümber inimesi, kes aitavad sul eesmärke saavutada ja hoidu eemale neist, kes sind selles takistavad. Oleme ise piisavalt osavad oma tervislike eluviiside saboteerimisel, rääkimata sellest, et peame tegelema teiste inimestega, kes üritavad meie jõupingutusi saboteerida. 

Räägi oma lähedastele oma plaanidest, eesmärkidest ja soovidest. Palu neil end julgustada ja toetada. Palu oma elukaaslasel pärast õhtusööki mitte pakkuda magustoitu ja ütle lastele, et laual ei hoita enam šokolaadiküpsiseid.

Ära kunagi anna alla

Tervisliku eluviisi arendamine on elukestev teekond. See on täis tõuse ja langusi, mäetippe ja kuristikke, kooki ja sellerit. Kõige tähtsam on meeles pidada, et sa kunagi ei loobuks. Ebaõnnestumine on käes siis, kui lõpetad proovimise, nii et proovi alati edasi. Jätka äratuskella seadmist, et hommikul esimese asjana trenni teha. Saabub hommik, mil otsustad, et uinumise tagajärjel tekkiv pettumus iseendas ei ole väärt ajutist ebamugavust, mis tekib voodist trenni minemisega.

Jätka tervislike toiduvalikute tegemist nii hästi kui võimalik ja nii sageli kui võimalik. Lõpuks hakkavad need tervislikud valikud iseloomustama sinu toitumist tervikuna ja tervislikust toitumisest saab norm. Sa saad hakkama, sest õige valiku jõud on olemas meis kõigis!