Tehnoloogia on vallutanud maailma nii igapäevastes tegevustes. Kuid kui mujal riikides on tehnoloogia areng keskendunud pigem ärisektoris, siis Eesti riigis püüeldakse täielikult digitaliseeritud ühiskonna suunas. Kui IT haldab enamjaolt kõike mis toimub otse veebis, siis Eesti riigis loodud X-road üritab digitaalselt kontrollida kõike, mis on seotud mehaaniliste, elektrooniliste ja füüsiliste tegevustega.
Koolid ning haridusega seotud ettevõtted koonduvad nii füüsiliselt kui ka tehnoloogiat haldavate üksuste alla. Selleks, et pakkuda põnevaid tehnoloogilisi võimalusi oma õpilastele ja lastevanematele, on loodud interneti-avarustes keskkonnad, mille abil täiskasvanud ning õpilased saavad e-kooli kaudu jälgida haridusega seotud teemasid. Õpilased saavad ligipääsu oma kodustele ülesannetele, koolimenüüle, rakendustele ning tunniplaanidele. Vabandused, et miski jäi tunniks tegemata, enam ei kehti. Raudkindel süsteem on loodud just laste tarbeks.
Postiteenused ning kullerite poolt pakutud teenused on arenenud viimase kümne aasta jooksul hüppeliselt. Tänapäeval ei ole vaja palgata enam kulleri teenust pakkuvaid autojuhte. Starship Technologies, Eesti innovaatiline ettevõte, tõi tänavatele juba 2016.aasa sügisel transpordi robotid, mis pakuvad pakkide kohale toimetamise teenuseid. Olenemata pakkides sisaldavast kaubast, kaubarobotid liiguvad linnade tänavatel ka 6 aastat hiljem. Kohale toimetatakse väikepakid kui ka toit.
Jätkame veidi pakiteenuste kohale toimetamise teemal ning seda seoses suuremate robotitega. Cleveron on üheks neist innovaatiliseks ettevõtteks, kes loob pakiautomaate ning ekspordib neid üle kogu maailma. Cleveron pakkub odavat ning lihtsat võimalust toimetada oma pakk teise sihtkohta tänu uuenduslikele masinatele. Lisaks tavakaubale on võimalik tellida ka toidukaupa, mille toovad kohale Cleveron 501 automaati vastavad kullerid, kes teie toidu automaati laeb. Endale sobival ajal on võimalik toiduainetele pakiautomaati järgi minna.
Üheks liiklusega tegelevaks ettevõtteks on TalTechi oma robootikakursuse tiim, kes lõi 2020.aastal iseliikuva bussi, mis transpordib õpilasi ühest kooli linnakust teise. Koostöös mitmete muude ülikoolidega disainiti buss, mille tippkiiruseks on 30 kilomeetrit tunnis. Algeliselt liikus buss vaid keset linnakut, kuid hiljem sai ettevõte ka linnaosa loa Tallinnas bussiga liikuda ka väljaspool ülikoolilinnakut. Buss vajab liikluseks vaid korralikku ühendust 5G võrguga, mille abil reageerib see vastavalt liiklusele ning oludele.
Hasartmängu ettevõtted, mis tegutsevad peamiselt vaid online-keskkonnas kasutavad tehnoloogiat täies mahus oma tarbeks. Suured ja väiksed kasiinod suudavad digitaliseerida kõik oma süsteemid. Eesti ettevõtted soovivad pakkuda nii oma kasutajatele mugavat ja kasutajasõbralikku keskkonda.
Eesti toitlustusega tegelevad ettevõtted on suutnud tänu pandeemiai tulekule luua erinevaid võimalusi oma teenuste pakkumiseks riigis. Kartuses, et pandeemia puhkemisega sulgetakse mitmete toitlustusettevõtete uksed, loodi telefoni äpid, mille abil on võimalik tellida süüa ning selle eest maksta, kodust lahkumata. Nüüdseks on enamus toitlustusettevõtetesse paigaldatud iseteeninduskassad, tänu millele lühenevad ka järjekorrad toidukohtades.
Eesti ettevõtted on aastaid loonud eesmärke, mille abil oleks võimalik oma elukoht teha elatavaks ning jätkusuutlikuks järgnevatele põlvkondadele. E-agronom koondab enda alla erinevad ettevõtted, kes on kollektiivselt Roheleppe poolt ning loovad põnevaid ning tehnoloogilisi arenguid oma ettevõtte jätkusuutliku tegevuse jätkamiseks. Luuakse loodussõbralikke masinaid, tehaseid ning jäätmekäitlemisi. Nii vähendatakse CO kogust õhust ning luuakse tehnoloogiliselt innovaatilisi lahendusi tuleviku suhtes.