Nõuanded, mis aitavad leida kõige sobivama elektritõukeratta

Kuna Eesti kliima muutub aina soojemaks, on loomulik, et enamus inimesi ostavad seadmeid, mida saab kasutada ainult soojal aastaajal. Näiteks elektritõukerattad, mida varem nimetati hooajaliseks transpordivahendiks, saab praegusel ajal kasutada Eestis edukalt igal aastaajal.   Kõige tähtsam on valida selline, mis Teile kõige paremini sobib, sest siis on sõitmine nauding, mitte ainult võimalus vahemaade kiireks läbimiseks. 

1.       Tõukeratta otstarve.  

Kõigepealt tuleks otsustada – miks on tõukeratas Teile üldse vajalik. Ühed ostavad neid kui transpordivahendeid, mis aitavad läbida vahemaid, teistele on see vaid meeldiv vabaaja veetmise viis, mõnus pargis sõitmine. Esimesel juhul on vajalik võimas ja mugav, teisel aga lihtne tõukeratas, mis maksab tihti vähem. 

2.       Tõukeratta rataste suurus.  

Tõukerataste rataste keskmine suurus on umbes 8 tolli ja see on hea valik väiksema kehaehitusega inimestele, kes kaaluvad vähem ning samas ka sõidavad vähem ning läbivad selle transpordivahendiga väiksemaid vahemaid. Samas on täiskasvanutel kõige parem valida tõukeratas, mille rataste suurus ulatub koguni  kuni 18 tollini. Sellisel juhul on vahemaade läbimine väga mugav. 

3.       Maksimaalne juhi kaal. 

Erinevatel seadmetel on erinev maksimaalse kandevõime piir.  Kõige sagedamini on täiskasvanutele mõeldud elektritõukerataste maksimaalne kandevõime kuni 100 kg. Luuakse ka selliseid, mille kandevõime on veel suurem, kuid nende otsinguteks võib kuluda rohkem aega. 

4.       Tõukeratta võimsus. 

Pöörake rohkem tähelepanu ka võimsuse kriteeriumile. Jällegi, kui on vajalik kiire vahemaade läbimine, on kõige parem osta võimsamaid, mille aku peab kauem vastu. Samas ei ole omatarbeks vajalik väga võimas transpordivahend. 

5.       Seadme hind.  

Pöörake rohkem tähelepanu ka hinnanüanssidele. Need võivad kõvasti varieeruda. Alates väga odavatest kuni väga kalliteni. Hinnates hindasid võrrelge paralleelselt ka seadme iseloomustusi.  Sellisel juhul õnnestub soetada tõeliselt funktsionaalne asi ja samas selle eest ka mitte üle maksta.  

Mida rohkem erinevaid variante Te hindate, seda kindlam võite olla, et Teie poolt valitud tõukeratas mitte ainult ei sobi Teile, vaid koguni tasub ennast ära.