Parimad hübriidautod Mazda mudelite hulgas: tehniliste andmete ülevaade

Stefan Schweihofer illustratsioon pärit PixabayStefan Schweihofer illustratsioon pärit Pixabay

Viimastel aastatel on palju populaarsust võitnud hübriidautod. Lühidalt öeldes on tegemist sõidukitega, millel on sisepõlemismootor ning lisaks ka vähemalt üks elektrimootor. Võrreldes elektriautoga ei ole võimalik hübriidautot vooluvõrku ühendada ning kogu energia genereeritakse pidurdamise ja sisepõlemismootori abiga. Hübriidi peamiseks eesmärgiks on pakkuda ökonoomsemat ning vaiksemat sõitu. Selliselt on võimalik vähendada kütusekulu, kuid auto jääb täpselt sama võimsaks nagu enne.

Milline on Mazda parim hübriidauto aastatel 2021, 2022 ja 2023?

Jaapnist pärit disain ning nutikad lahendused muudavad Mazda väga konkurentsivõimeliseks ning tänu sellele on tegemist ka paljude poolt eelistatud sõidukitootjaga. Heaks näiteks on CX-30, mis on oma olemuselt linnamaastur, kuid suuruse poolest pakub konkurentsi luukpäradele. Kompaktne, väike ning turvaline. Turvalisuse tagab saavutatud 5-tärni NCAP-I ohutushinnangul. Loomulikult on lisaks turvalisusele tegemist ka äärmiselt kena autoga nii väliselt, kui ka interjööri poolest.

Sõltuvalt valitud varustusastmest võivad lisad erineda, kuid kindlasti tasuks esile tõsta tuuleklaasile kuvata informatsiooni võimekus. Selliselt on võimalik maksimaalselt kontsentreeruda sõitmisele ning kogu vajalik info on koguaeg olemas silmade kõrgusel. Nii võite olla kindlad, et ükski oluline teade või informatsioon ei näe märkamata. Valikus on veel ka BSM ehk pimenurga jälgimiseks mõeldud süsteem ja TSR ehk liiklusmärkide tuvastussüsteem. Märkide tuvastamine töötab kenasti ning saate operatiivselt informatsiooni, millises alas parasjagu paiknete ning kas peaksite tähelepanu pöörama näiteks enda valitud sõidukiirusele.

Mazda CX-30 mootorite valikus on mitu vabalt hingavat 2,0-liitrise mootoriga lahendust, kuid ükski neist ei oma turbolaadurit. Ökonoomsuse suurendamiseks on kasutusele võetud hübriidajam, mis aitab säästa kütusekulult ning muuta sõidu ka vaiksemaks. Kõige suurema varustusega sõiduki ehk e-SkyActiv-X puhul on kasutusel ka uuenduslik survesüütesüsteem, mille abil on võimalik oluliselt tõsta bensiini põletamise efektiivsust.

Tegemist on küll mõõdukalt väikese autoga ning peamiselt on mõeldud see linnatänavatele. Siiski on tegemist autoga, mis suudab hakkama saada ka keerulistes oludes. Kõike seda tänu CX-30 mudelile iseloomuliku 175 mm kliirensiga. Näiteks võib selle sõiduki puhul olla tegemist sobiliku sõidukiga neile, kes elavad linnast välja ning kohati on vaja keeruliste või raskemate ilmastikuoludega võidelda.

Varasemalt mainitud lahendused ja funktsioonid muudavad Mazda CX-30 mudeli äärmiselt mitmekülgseks. Disaini poolest on auto kenade joontega ning seda nii interjööri, kui ka välimuse poolest. Kindlasti on tegemist sõidukiga, millega tasuks tutvuda ning sobivusel lausa proovisõit broneerida. Kas CX-30 on parim hübriidauto – see jääb juba igaühe enda otsustada.

Parim pistikhübriid (PHEV): ülevaade tehnilistest andmetest

Kui varasemalt rääkisime, et hübriidautosi ei ole võimalik tavalisest vooluvõrgust laadida, siis on olemas ka lahendus, mida on võimalik laadida. Sellist lahendust nimetatakse PHEV-ks ning see on kasutusel näiteks Mazda CX-50 mootorivalikus. Tõenäoliselt on CX-50 parim pistikhübriid, mida Mazda hetkel enda klientidele pakub. Kuna tegemist on hübriidiga, siis ei ole vaja liialt muretseda laadimise pärast, sest sõita on võimalik ka sisepõlemismootori abil. Loomulikult on hübriidiga sõit ökonoomsem ja pisut vaiksem.

Tavalise hübriidautoga võrreldes on PHEV kohati raskem, sest mahutamist vajavad märgatavalt suuremad akud. See aga omakorda toob kaasa kõrgema kütusekulu, kuid vahe ei ole väga suur. Kõik inimesed, kes otsivad endale linnamaasturit peaksid pilgud pöörama CX-60 poole. Tegemist on väliselt kauni sõidukiga, mille interjöör ei valmista samuti pettumust. Kasutusel on kvaliteetsed materjalid ning nutikad lahendused.

Mazda CX-60 pistikhübriidi tehase poolt lubatav sõiduulatus on 63 kilomeetrit ning algselt võib see tunduda väikese numbrina. Tegelikult aga see nii ei ole – peamiselt on sõiduk mõeldud linnas sõitmiseks ning üldiselt on see täiesti piisav enda toimetuste tegemiseks. Olgu selleks poest toiduainete ostmine või hoopis kontori külastamine. Pikemate sõitude puhul tuleb abiks sisepõlemismootor, millega on võimalik sõita oluliselt suuremaid vahemaid. Samuti on tankimine väiksemates kohtades ilmselt pisut lihtsam.

Mazda on otsustanud pakkuda CX-60 mudelit ainult pistikhübriidina, kuid lähitulevikus on oodata mootorivalikutesse uuendusi. Kombineerides 2,5 liitrise bensiinimootori elektrimootoriga saavutatakse kokku 327 hobujõudu ja seda kõike juba 4000 pöörde juures. Selliselt suudab auto pakkuda piisavalt jõudlust kiireteks manöövriteks, vähendades läbi selle nende ohtlikust. Samuti paistab CX-60 silma oma kiirenduse poolest, milleks on 5,8 sekundit 0-100 km/h. Tippkiirus ulatub kuni 200 km/h, kuid sellise kiiruse kasutamist tõenäoliselt vaja ei ole.

Hinnad algavad Eestis 52990 eurost ning selle eest saab endale juba mõistliku varustusega auto. Kokku on valikus kolm erinevat lahendust – Exclusive-Line, Homura ja Takumi. Kuid juba kõige madalam pakett sisaldab endas suurt 12,3-tollist ekraani navigatsioonisüsteemile, ning mugavusvarustuse alla kuuluvaid soojendusega nahkistmeid ja rooli. Algselt võib hind tunduda küll kallina, kuid tegelikult on selle eest autot rohkem, kui küll. Milline on parim hübriidauto? Tõenäoliselt selline, mille hinnaklass ning omadused sobivad teile kõige paremini.

Kallimate varustusastmetega lisanduvad erinevad lisad, mis muudavad auto veel ilusamaks ning meeldivamaks. Näiteks CX-60 Homura pakub sõitjale 20-tolliseid valuvelgesi ning läikivat musta sisemust. Paljude inimeste jaoks on oluline ka BOSE helisüsteem, mis koosneb lausa 12-st kõlarist. Kõige kallim ja uhkema varustusega CX-60 on Takumi. Peamiseks erinevuseks võib lugeda valgeid Nappa nahkistmeid ja puiduga kaetud sisemust. Tõsi, ka hind on oluliselt kõrgem, kuid selle eest saab ka oluliselt rohkem disaini ja uhkemaid materjale.

Olukorras, kus olete endale otsimas uut sõidukit, tasuks kindlasti kaaluda ka Mazda CX-60 ostmist. Esimese sammuna peaks selle oma silmaga üle vaatama, sest pildid ei anna tihti edasi päris emotsiooni. Proovisõidu käigus on võimalik tuvastada, kas auto teile tõesti meeldib ja sobiks ostmiseks.

Parim hübriid-linnamaastur: ülevaade tehnilistest andmetest

Uue Mazda CX-5 saab endale osta lausa viies erinevas varustusastmes – kõige soodsam on Center-Line, peale seda liituvad Newground ja Exclusive-Line ning loomulikult on saadaval ka Homura ning Takumi. Samas võib öelda, et kõik varustusastmed on juba piisavate ning vajalike lahendustega. Küll on võimalik muuta enda autot erilisemaks ning läbi selle saavutada soovitud tulemus.

CX-5 puhul võib öelda, et tegemist on äärmiselt praktilise sõidukiga, mille võib proovile panna ka keerulisemates oludes. Lisaks tasub kindlasti mainimist suur pagasiruum, kuhu on võimalik mahutada palju erinevaid asju. Tänu enda suurusele on ka sõidukijuhi vaateväli hea. Mazda on tõesti selle auto loomisel pingutanud ning tulemuseks on täpse juhtimise ja kõrge mugavusega sõiduk kõikidele soovijatele. See aga tekitab olukorra, kus 2022 aasta parim hübriidmaastur võib olla just CX-5.

Kütusekulu poolest on loomulikult tegemist pisut janusema sõidukiga, kuna edasi on vaja vedada suuremat kere. Keskmine kombineeritud kütusekulu jääb vahemikku 6,5-7.6 l/100km kohta. Vahemiku erinevus on põhjustatud erinevate mootoritüüpide poolt. Ilmselt kõige mõistlikum valik on 2,0-liitrine bensiinimootor, mis suudab arendada 165 hobujõudu. Usaldusväärsus ning ökonoomsus on vaid kaks väikest aspekti selle mootori kohta. Inimesed, kelle jaoks on oluline ka kiirendus, peaksid enda pilgud pöörama 2,5-liitrise bensiinimootri poole, mis suudab arendada kuni 194 hobujõudu. Nullist sajani on võimalik kiirendada 9,2 sekundiga, mis on sellise kere kohta küllaltki hea tulemus.

Mugavusvarustusega probleeme ei esine, sest nende valik on äärmiselt lai ning kõik oluline on olemas. Olgu selleks erinevad juhiabisüsteemid nagu näiteks tuuleklaasinäidik või püsikiirusehoidja. Paljude inimeste jaoks on äärmiselt mugav ka ummikupidur, mis hoiab teie autot ummikus kohapeal, ilma et peaksite pidurit vajutama. Standard varustuses on olemas ka mugav nupust käivitus ja vihmasensoriga klaasipuhastid.

Mazda CX-5 puhul on tegemist hübriidautoga, mis peaks silma särama panema peaaegu igal inimesel. Olemas on kõik vajalikud lisad ning auto saab hakkama ka keerulistes oludes. Kui teile pakub antud mudel huvi, siis tasuks minna kohale ning sõidukiga lähemalt tutvuda. Äkki on tegemist teie uue ja seni parima autoga?

Parim hübriid-luukpära: ülevaade tehnilistest andmetest

Kitsad parkimiskohad ja tänavad toovad esile Mazda 2 Hybrid mudeli, mille hinnad algavad juba 20950 eurost. Kõik valikus olevad sõidukid on varustatud 1.5 liitrise hübriidmootoriga, mille kombineeritud kütusekulu jääb 3.8-4.0 liitri vahele 100km kohta. Lisaks on kõik sõidukid varustatud automaatse käigukastiga. Klientide valikus on saadaval kolm erinevat paketti – Pure, Agile ja Select. Kui Pure hinnad algavad 20950 eurost, siis Agile hinnad on alates 22950 eurost ning Select varustusastmega sõiduki hinnad on alates 26150 eurost.

Vedavate sildade poolest on kasutusel kõikidel mudelitel vaid esirattavedu. Kahjuks neljarattavedu ei ole võimalik ka lisana tellida. Tegemist on küll väikese autoga, kuid kui tagaistmed on alumises positsioonis, siis on pakiruumis lausa 935 liitrit ruumi. See võimaldab vedada erinevaid asju ja mahutada need mugavalt. Olukorras, kus tagaistmed on üleval on pagasimaht 286 liitrit.

Mazda 2 Hybrid Pure mudeli puhul on varustuses 15-tollised terasveljed koos kilpidega. Agile ja Select varustusega tulevad aga kaasa juba 16-tollised valuveljed. Kõik inimesed, kes hindavad väga head valgustust peaksid valima Select mudeli, sest varustused on LED-esituled, mida näiteks Pure mudelil ei ole. Sarnaselt esituledele on Select varustusastmega sõidukil kõik tuled LED-süsteemiga.

Salongi valikute poolest on samuti erinevused märgatavad – kui Pure ja Agile sisaldavad musta värvi tekstiilkattega istmeid, siis Agile+ ja Select sisaldavad mustast kunstnahast istmeid. Loomulikult on tegemist iga inimese enda valikuga, kuid näiteks nahast istmeid on oluliselt lihtsam puhastada ning hooldada.

Mootorite valikuid on ainult üks ehk 1.5 liitrine hübriidmootor, mis suudab toota 116 hobujõudu. Nullist sajani kiirenduseks on 9,7 sekundit ja tippkiiruseks on tootja märkinud 175 km/h. Kuna tegemist on väikese autoga, siis on sellest mootorist küll ning vajadusel on võimalik teha ka kiiremaid manöövreid. Ökonoomsusest annab aimu ka kõigest 36-liitrine kütusepaak. Kõikidel mudelitel on olemas mugav automaatkäigukast, mis aitab valida õige käigu ökonoomse sõidu tagamiseks.

Mugavuse ja kompaktsuse otsijatele on tegemist väga mõistliku valikuga. Esiteks on hind küllaltki soodne ning auto on varustatud erinevate lisadega. Kindlasti tasub autoga tutvuda ka päriselus ning alles peale seda langetada lõplik otsus, kas see auto on teile.