Alates traditsioonilistest mängudest nagu “Linnade põletamine”, “Hiina müür” ning “Potiemand” kuni adrenaliinirohkem mänguga nagu pokker, aastatega on aga kaardimängud muutunud üha enam humoorikaks ning strateegilisemaks. Mujalt maailmast pärit leiutajatelt tulevad turule juba põnevad kaardimängud mida ette ei osanud kujutadagi.
Järgnevalt jagame lugejatega põnevaid kaardimänge, mille olemasolust te veel teadlikud ei ole.
EXPLOIDING KITTENS (Plahvatavad kassipojad)
2015.aastal algatatud kickstarter annetustekogumisel sooviti luua võimalikult hea eelarve uue kaardimängu turule toomiseks. Mänguloojad on koomiksite platformil tegijad Elan Lee, Matthew Inman ja Shane Small, kes soovisid vähemalt 10 tuhande dollari suurust investeeringut nende ärisse, kuid teenisid siiski üle 8 miljoni dollari kahe kuu jooksul. Tegemist on kaardimänguga, mis sarnaned eesti mängule Meri, kus kaardipakilt laual tuleb mängijate poolt üles korjata kaarte ning vältida plahvatavate kassipoegade kaarte. Juhul, kui mängija korjab üles plahvatusohtliku kaardi, langeb mängija mängust välja. Plahvatust saab siiski kahjutuks teha, kasutades erinevaid kaarte nagu “Rinnakarvad”, “Lõika läbi” ning “Väldi ohtu”.
Kaartide kujundamisel on kasutatud Simoni kassi sarnaseid illustartsioone ning värviskeem on musta ja oranžiga vürtsitatud. Plahvatavate kiisupoegade mängu on nüüdseks võimalik tellida ka Eestisse, tasudes toote eest eurodes läbi veebimakse süsteemi. Exploding kittens mäng on Ameerika Ühendriikides olnud üheks vahvamaks ajaviiteks nii noortele kui ka vanematele mängijatele.
IF YOU HAD TO.. (Kui sa peaksid)
Tegemist on täiskasvanutele mõeldud kaardimänguga, mis kuulub teadagi “Would You rather” seeriasse, kus kaartide valikute seast tuleb valida parim või halvim valik. Humoorikas kaardimäng paneb mängijad piinlikesse olukordadesse, jagamaks halbu kogemusi või otsuseid, millega teised mängijad ei pruugi nõus olla. Kaardipakk sisaldab 250t naljakas varianti, mille seast tuleb välja valida halvim. Näiteks: Kui sa peaksid saama võime loomadega rääkida, kas halb on see võime või tõesnäosus, et nad vihkavad sind igavesti? Seltskondlikult läbi viidud debati järel, tuleb mängijal välja valida etem valik.
FEAR PONG: INTERNET FAMOUS (Hirmu pingpong mäng: Interneti-kuulus)
Kui õllemäng pingpongi pallidega ei ole juba piisavalt vürtsikas, siis Fear Pong paneb selle alkoholiga liidetud pallimängu juba järgmisele tasemele. Mäng sisaldab 200 erinevat väljakutset pudelipõhja suurustel kaartidel, mis tulevad panna õlleklaaside alla. Palli põrgatamisel vastase klaasi, saab mängija valida kahe valiku vahel. a) Kas juua ära klaasi seest jook, või b) keelduda joomast ning tehes väljakutse, mis on mängitud sama klaasi alla paigutatud kaardile. Väljakutsed on nii füüsilised kui ka vaimsed ning võib tekkida ka saladuste lipsamisi üle mängijate huulte. Soovitatud on mängu mängida lahja alkoholi kasutades, vastasel juhul ei kesta mäng väga kaua.
FREEDOM OF SPEECH ( Kõnevabadus)
Tegemist on Aliase mängule sarnaneva mänguga, kus oma tiimikaaslased peavad ära arvama fraase. Fraasi ennast kasutada seletades ei tohi, kuid võimalikult lühikese aja jooksul tuleb need oma kaaslastele selgeks teha. Freedom of Speech mäng aga pakub fraase nii musta huumori kui ka erootilise alatooniga, ning nalja saab kogu mängu ajal.