loodus - eesti kasiino

8 lihtsat asja, mida teha, et abistada meie keskkonda

Me kõik oleme kuulnud, et maakera seisukord on muutumas järjest problemaatilisemaks. Tänapäeva ühiskonnas, mis põhineb tihti tarbimisel, on üsna lihtne isegi enesele teadmata tegutseda reostades meie loodust, õhku ja kogu planeedi seisukorda. Kuid isegi väikseim žest võib teha palju. Seetõttu on hädavajalik alustada teadlikkusega, pannes tähele, mida me tarbime, kui palju me tarbime ja kui tihti me seda teeme.

Kui otsustame tegutseda teadlikult, on võimalik ka palju ära teha. Siin toomegi teieni 8 lihtsat viisi, mis võivad abistada meie maakera, et muuta kogu maailm parimaks elupaigaks meie kõigi jaoks.

1.  Alustada tuleb kodust

Mida saaksite teha näiteks kodus olles, et meie planeeti aidata? Tegelikult vastavaid tegevusi on mitmeid. Näiteks üks suurepärastest viisidest on teha võimalikult palju tegevusi otse kodust: tänapäeval saame läbi interneti teha ära mitmeid asju, ilma et peaksime võtma auto või kasutama ühistransporti, mis hoiab juba kokku suure hulga õhureostusest.

Enam pole vaja minna kodust välja isegi siis, kui tahate näiteks kasiinos mängida! Eesti kasiino lehelt võite leida kõik oma lemmikmängud ja võita isegi miljoneid! Maapealsetes kasiinodes kasutatakse väga suurtes kogustes elektrit, mis tavaliselt on vajalik valgustuse ja mänguautomaatide tööl hoidmiseks. Kuid kodust mängides piisab ainult arvuti või isegi ainult teie mobiiltelefoni kasutusest, et panustada ja saada maapealsetele kasiinodele väga sarnane mängukogemus.

2.  Vältige plasti

Ärge ostke ühekordselt kasutatavaid plastnõusid. Vältige plasttaldrikuid ja -topse, ostke veepudelite asemel korduvkasutatav termos ning kandke alati kaasas riidest ostukotti. Tehke see harjumuseks ja vähendage iganädalast plasttoodete ostmist täielikult: nii tehes hoiate ära plasti sattumise otse prügilatesse ja ookeanidesse.

3.  Ostke kohalikke tooteid

Ostke kohalikke tooteid, mis on valmistatud või valminud müügikoha lähedal. Kui saate, ostke värsket mahetoitu otse kohalike kasvatajate või tootjate käest. Lisaks nende toetamisele vähendate oma süsiniku jalajälge ja toetate loodust juba ainuüksi oma toiduvaliku kaudu.

4.  Taaskasutage nii palju kui võimalik

Kuidas parandada maailma, kus me elame? Üheks fantastiliseks viisiks on taaskasutuskunst, lisaks võib see olla lõbus ja ka rahaliselt kasulikum. Tarbitavate esemete vähendamine on planeedile kasulik. Kui ka eetilistel põhjustel on parem raiskamist vältida, säästab esemete taaskasutamine loodusvarasid ja energiat, mida tavaliselt on vaja uute toodete tootmiseks.

5.  Käige jala või jalgrattaga

Liikuge rohkem, kuid sõidke vähem autoga. See tähendab, et läbi loodussõbraliku liikumisviisi saate vähendada oma süsiniku jalajälge. Kui teil pole vaja liiga kaugele minna, valige alati kas mõnus jalutuskäik või minge hoopis kas tõuke- või jalgrattaga. 

Kui teil on siiski vajadus minna autoga, mis teinekord võib olla vältimatuks valikuks, näiteks, kui teil on suured või rasked kotid, siis püüdke vähemalt sobitada oma väljaskäik koos kas teiste pereliikmetega. Tööle minekuks saate isegi jagada autot oma kollegiga või otsustada ühistranspordi kasuks.

6.  Vabatahtlik tegevus

Vabatahtlik tegevus läbi keskkonnaorganisatsioonide võib suure muutuse maailmas luua. Paljud alahindavad seda, kuid vabatahtlik tegevus selles valdkonnas on kasulik kogemus teadlikkuse tõstmiseks mitte ainult enda, vaid ka meie ümber.

Õnneks oleme Eestis liikumas õiges suunas näiteks läbi Teeme Ära talgupäevade, mille kaudu tulevad kokku paljud vabatahtlikud ning korjavad kokku tänavatel ja looduses leiduva prügi. Kas teie olete selles juba oma panuse andnud?

7.  Säästke vett

Vett kasutame me niivõrd mitmel viisil: nii asjade puhastamiseks, enda pesemiseks kui ka joogiks. Lisaks kasutatakse suurel hulgal vett ka paljude toodete tootmiseks. Euroopa Keskkonnaagentuur toob välja mitmed lihtsad viisid, mis aitavad säästa vett kodus läbi meie igapäevaste harjumuste.

Omapoolse panusega saame alustada juba kõige lihtsamate tegevuste ajal, näiteks siis kui pesete hambaid, keerake kraan pesemise ajaks kinni ning avage kraan ainult vajalikel hetkedel. Täpselt sama saate teha ka dušši all käies või ka siis kui otsustate ise kodus oma autot pesta. Ja isegi kui teil on näiteks ämbris vesi, mis on seisma jäänud, siis ärge visake seda kohe kraanist alla, vaid kasutage seda näiteks oma lillede või taimede kastmiseks!

8.  Kasutage energiat säästlikult

Optimeerige oma kodu kütet, eriti kui see on elektriline, vältides selle sisselülitamist, kui te pole kodus või väljaspool selle tegelikku vajadust. Tegelikult võib isegi nii lihtne žest nagu näiteks pikemate varukate kandmine kodus sügisel, talvel või kevadel, aidata kokku hoida suure hulga energiat. Pidage meeles, et ideaalne toatemperatuur ei tohiks ületada 25 kraadi.